מוזאון תרבות הבדואים שוכן בסמוך לקיבוץ להב, בטבורו של פארק יערות להב, ארץ השדות הפתוחים, היערות והכרמים, ארץ הארכיאולוגיה והנופים של צפון הנגב. הדרך אל היער ובתוכו יפיפייה ומשתנה לאורך השנה עם העונות המתחלפות. ברחבי האזור תוכלו למצוא פינות חמד ואפשרויות טיול וחוויה.
ביער ישנם מספר חניונים בהם ניתן לעצור לפיקניק.

מסלולי אופניים

יער להב הופך בשנים האחרונות למוקד רכיבה משמעותי, קודם כל תודות לשני הסינגלים שנסללו בו במהלך שלוש השנים האחרונות והן בזכות מזג האוויר הנוח לאורך השנה כולה. והעתיד, נראה מבטיח עוד יותר, עם למעלה מ-90 ק"מ של סינגלים משובחים שעתידים עוד להיפרש ברחבי גוש יערות להב-כרמים במהלך העשור הקרוב.
הסינגל הראשון, סינגל "אלון", נפתח לרכיבה לפני כשלוש שנים ומציע 13 ק"מ של רכיבה מהנה ומאתגרת לעיתים, לרוכבים בדרגה בינונית ומעלה. זהו סינגל זורם ונעים לרכיבה שחולף בנופים מרהיבים ומציע, לרוכבים המקצועיים יותר, לא מעט אפשרויות גם למתוח את הגבולות עם קפיצות וברמים מדוגמים לאורך הדרך. המבואה לשביל ממוקמת בחניון הכניסה למרכז ג'ו אלון, והמסלול מעגלי.
הסינגל השני ביער, סינגל "רימון" שנחנך אך זה עתה, נמתח על פני 8 ק"מ בחלקו הדרומי של היער ומחובר לסינגל אלון ליצירת מסלול כולל של 25 ק"מ. מדובר גם כאן על שביל המיועד לרוכבים בדרגה בינונית ומעלה, וגם הוא מהנה וזורם ומאפשר חוויות מעט יותר אקסטרימיות, למי שיודע לנצל את הבלמים הארוכים במיוחד ואתגרים טכניים נוספים לאורך הדרך. המבואה לשביל נמצאת בחניון של חוות שבדרון, והמסלול מעגלי.
מידע נוסף ניתן למצוא באתר של קק"ל.

חוות שבדרון

חווה יפהפייה באמצע יער להב ובה מסעדה בעיצוב כפרי אותנטי לקבוצות ואירועים. המסעדה מציעה ארוחות מושקעות לקבוצות בתאום מראש.
טלפון: 052-4404020

נבטים

מושב נבטים נמצא במועצה אזורית בני שמעון ומהווה את המרכז של יהדות קוצ'ין בארץ. במושב נמצא מרכז מורשת יהדות קוצ'ין ובו מוזאון, סיור בבית הכנסת הייחודי וסרט על המורשת. במושב ישנם צימרים, אפשרות לארוחות הודיות מסורתיות, גלריה לאמנות וחוות סוסים.
טלפון: 08-6238299

תיירות כרמים

כרמים הינו קיבוץ אקולוגי משולב לדתיים וחילונים המציע שלל פעילויות מהנות ומעשירות. לינה בצימרים, קייטרינג ואולם אירועים קטן, פיינטבול, סדנאות ייחודיות, טיול טרקטרונים, טיפולים שונים ועוד.
טלפון: 053-9424560

חורבת רימון

אתר מרשים בו שכן בעבר ישוב יהודי גדול. היישוב היה קיים כ-1000 שנה מהמאה החמישית לפני הספירה בערך ועד המאה המאה השביעית לספירה. במקום התגלו מערות מגורים ומערות קבורה, בית כנסת עתיק, גת לייצור יין ועוד. ניתן להגיע לקרבת המקום עם רכב ולסייר באתר.
איך מגיעים? נוסעים ביער עד חוות שבדרון, מחנים את האוטו במקום וממשיכים בהליכה קצרה ונעימה עד חורבת רימון.